Ugrás a fő tartalomra

8800 Nagykanizsa, Erdész utca 30.


+3693510251

Széchenyi 2020

Hírek


2025. nov. 12.

    Pályaorientációs nap lesz a Kanizsa Arénában

    Irány a pálya! címmel november 13-án csütörtökön 9 és 15 óra között pályaválasztási kiállítást szerveznek a Kanizsa Arénában. A pályaválasztási kiállítás keretében a 8. osztályos fiatalok képet kaphatnak a zalai kínálatról.

    Pályaorientációs nap lesz a Kanizsa Arénában

    A pályaválasztási kiállításról a Nagykanizsai Szakképzési Centrum telephelyén tartottak kedvcsináló sajtótájékoztatót, melyen Biró Patrik, a Nagykanizsai Tankerületi központ szakmai vezetője, Bene Csaba, a Nagykanizsai Szakképzési Centrum kancellárja és dr. Egyed Péter, a Zala Vármegyei Kormányhivatal foglalkoztatási, foglalkoztatás-felügyeleti és munkavédelmi főosztályának vezetője beszélt.

    Bene Csaba kiemelte: partnereik mellett a Nagykanizsai és a Zala Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara támogatását is élvezik. Illetve több cég, szám szerint 10 vállalkozás lesz jelen a rendezvényen, amelyek akár a jövő munkavállalóit is megtalálhatják. Ez segíti a duális képzést is, hiszen a cégek már a pályaválasztási kiállításon megismerhetik a későbbi tanulókat, akik az adott szakma mestereivé is válhatnak.

    – Az idei évtől a Nagykanizsai Szakképzési Centrum és annak intézményei, illetve a Nagykanizsai Tankerületi Központ is jelen van. Így a továbbtanulás minden lehetősége és szegmense megjelenik a fiatalok előtt – mondta dr. Egyed Péter. – Ezek a rendezvények arra biztosítanak lehetőséget a 8. osztályosoknak, hogy a továbbtanulásukhoz segítséget nyújtsanak.

    Kiemelt szerepet kapnak azok a pedagógusok, akik a nyolcadikosok osztályfőnökei, hiszen ők azok, akik a legtöbb időt töltötték el a gyerekekkel. A tanulásukról, a képességeikről, vágyaikról és álmaikról a szüleik után a legtöbbet tudnak. Természetesen a szülőket is várjuk, nekik 17 órától pályaválasztási szülői értekezletet tartunk.

    – A pályaorientációs folyamat lényeges eseménye a pályaválasztási kiállítás – fogalmazott Biró Patrik. – Ide olyan 8. osztályosok jönnek, akik vagy már pontosan tudják, merre indulnak el, és megerősíti ebben őket ez az esemény, vagy nem tudják, bizonytalanok, és egyfajta irányt mutat a kiállítás. Ezúttal 28 általános iskolából mintegy 700 tanuló két csoportban érkezik majd. A szakképzési intézmények mellett megjelennek a gimnáziumok, az egyházi fenntartású gimnáziumok, a nagykanizsai Szivárvány EGYMI és a csapi intézmény is. Az a cél, hogy jól válasszon szakmát a fiatal, lehetőség szerint olyat, amiben fejlődhet.

    Forrás: zalakocka.hu

    Megosztás

    KAPCSOLÓDÓ HÍREK


    TurkicSkills 2025

    TurkicSkills 2025

    Világszínvonalon a magyar szakképzés – három aranyérem a TurkicSkills versenyről!

    2025. okt. 16.
    DigiUp NEXT stakeholder találkozó

    DigiUp NEXT stakeholder találkozó

    Szeptember végén került sor a DigiUp NEXT projekt 2. stakeholder találkozójára a Nagykanizsai Szakképzési Centrumban.

    2025. okt. 8.
    Az EuroSkills 2025 verseny fényében Nagykanizsán a szakképzésről

    Az EuroSkills 2025 verseny fényében Nagykanizsán a szakképzésről

    A fiatal magyar szakemberek hatalmas sikert arattak Dániában a EuroSkills 2025 versenyen.

    2025. szept. 29.


    KIMIKK
    Széchenyi 2020

      • SZC logo fehér
      • Nagykanizsai Szakképzési Centrum

        8800 Nagykanizsa, Erdész utca 30.

      • Telefon: +3693510251

        E-mail: centrum@nagykanizsaiszc.hu

        OM azonosító: 203044

        Felnőttképzési nyilvántartás száma: E/2020/000047


      2025Nagykanizsai Szakképzési Centrum